Za plac u Budvi 1,5 miliona reketa za DPS * DPS preuzima Kotor * Dva šefa za jedno radno mjesto * Kad je čuo za ubistvo prijatelja demolirao ćeliju * Obnova kraljevine jedini način da odbranimo Kosmet * SAD spremne da pošalju 120.000 vojnika na Bliski istok * Najbolji je, ali u kršenju zakona
  Izdanje: 15-05-2019

Radomir Prelević:
– Vezirov most, koji je dobio ime po turskom poglavaru Mehmed-paši Bušatliji jer je on naredio gradnju, treba preimenovati u bratonožićki jer je građen od bratonožićke imovine.

Idu dva puža ulicom i jedan predloži da idu u bioskop.
- Važi - složi se drugi - a šta će da igra sledeće godine?

- Pa kad je doš’o kuć’, bio je bos.

Sport - datum: 2019-05-14 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – GRUPA A (10. KOLO)
Novi trijumf Budućnosti Podgoričani otišli na plus četiri
<h1>Budućnost – Kom 2:1 (1:0)
Pomoćni teren Budućnosti na Starom aerodromu. Gledalaca: 30. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Strijelci: Vlahović (autogol) u 30. i O. Obradović u 87. iz jedanaesterca za Budućnost, a B. Bulatović u 60. minutu za Kom. Žuti kartoni: Vukotić (Budućnost), B. Bulatović (Kom).

BUDUĆNOST: Nikčević, Gluščević (od 79. Mijović), Bojović (od 76. Maraš), Vukčević (od 89. Vuković), Milić (od 90. Đurović), B. Obradović (od 51. P. Vukčević), O. Obradović, Osmanović, Roganović, Vukotić, Rjo Šatani.

KOM: Radošević, Radenović, Milošev, Lačević, Nuculović, Radosavović, Vlahović (od 88. Marković), Cerović (od 46. L. Bulatović), B. Bulatović, I. Vukčević (od 74. Šćepanović), Gačević (od 80. M. Vukčević).

Derbi desetog kola A grupe pripao je Budućnosti, koja je iskoristila kiks Sutjeske i Nikšićanima pobjegla na četiri boda. Domaći su poveli u 30. minutu autogolom Luke Vlahovića, ali su uporni Zlatičani u 60. minutu uspjeli da izjednače preko Balše Bulatovića. Tri minuta prije kraja sastav Srđana Radonjića uspio je da postigne drugi gol i stigne do trijumfa. Penal je u pobjedu pretvorio Ognjen Obradović.

Jedinstvo - Sutjeska 0:0

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Žuti kartoni: Mrdak, Hadžibegović (Jedinstvo), Lalatović (Sutjeska).

JEDINSTVO: Džafić, Šekularac, Šutović, Mrdak (Redžepagić), Cvijović, Konatar (Klapija), Hadžibegović, Korać (Kanalić), Božović, Bahović (Knežević Gojačanin), Nedović (Vlaović).

SUTJESKA: Mićanović, Vlahović, Lalatović, A. Babić, L. Babić (Pejanović), Toljić, Šofranac, Dubljević, Vujačić, Bulajić (Lalović), Mirković.

Iako je razlika velika u bodovima na strani Nikšićana, Bjelopoljci su bili potpuno ravnopravan partner. Šteta je samo što na ovoj utakmici nije bilo golova.

M.N.

Grbalj – Zeta 5:3 (3:1)

Pomoćni teren stadiona Grblja. Gledalaca: 10. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje). Strijelci: Drobnjak u 18, Gluščević u 42, Stešević u 43, D. Perović u 81. i Šunjević u 90+3 za Grbalj, a Tripunović u 5. i 87. i Puletić u 60. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Baštrica (Grbalj), Đurović, Đinović, Lambulić (Zeta).

GRBALj: Baštrica, Gluščević, Bogetić (od 66. Glavan), Klać, Ivančević, Krivokapić, Stešević (od 63. Stanišić), Vučetić, Vraneš, Drobnjak (od 83. Šunjević), M. Perović (od 57. D. Perović).

ZETA: Grbavčević, Tripunović, Batrović, Popović (od 46. Milošević), Radović, Pajović (od 46. Bečić, od 48. Bjelobrković), Puletić, Đurović, Đinović, Lambulić, Vukčević (od 80. Krstović).

Prava goleada viđena je u Radanovićima, u duelu omladinaca Grblja i Zete. Efikasniji i bolji bili su „trikolori”, koji su slavili sa 5:3 i stigli do tek druge prvenstvene pobjede.

Mladost Lj. – OFK Titograd 3:3 (1:0)

Pomoćni teren stadiona „DG Arena“. Gledalaca: 20. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Strijelci. Stijepović u 40, Nikočević u 72. i Dapčević u 75. za Mladost Lješkopolje, a Škrijelj u 49. i 64. i Popović u 59. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: Brković, Prelević, Radunović, Turković (Mladost Lješkopolje), Muradbašić (OFK Titograd).

MLADOST LjEŠKOPOLjE: Jovanović, Ukšanović, Brković, Božović (od 65. Vučinić), Vujačić (od 63. Kajević), Stijepović, Prelević, Dapčević (od 90. Bojanović), Mugoša (od 63. Turković), Nikočević, Radunović.

OFK TITOGRAD: Babović, Ćatović, Popović, Drinčić, Perišić, Rakočević, Mališić, Vujović (od 46. Muradbašić), Muzurović, Škrijelj, Matanović (od 82. Adžić).

Odličan meč odigrali su Mladost i OFK Titograd. Domaći su na poluvremenu imali prednost koju im je donio Stijepović, ali su „romantičari“ furioznim početkom drugog dijela uspjeli da postignu tri gola i steknu veliku prednost. Međutim, uslijedio je nakon toga odličan period igre domaćina, koji je postigao dva pogotka i stigao do remija.

Rezultati: Budućnost – Kom 2:1, Mladost Lješkopolje – OFK Titograd 3:3, Grbalj – Zeta 5:3, Jedinstvo – Sutjeska 0:0.